Hallå! Jag är dryga 17år och kommer från en stad som heter kungälv som bara är en 20min bussresa från göteborg.
Jag söker band/bandmedlemmar, spelar inte riktigt någon roll, vill bara spela bra musik! Jag skriver låtar själv men hade varit kul om du/ni också skriver låtar då mina kan behöva feedback.
Jag har spelat gitarr i cirka sex år där jag under några år spelat i bandet Beat Guardians, så jag har bra scenvana!
Sjunga är någonting jag bara gillar att göra, har aldrig sjungt i något band. Jag kan nog jämföras med Håkan Hellström då han skulle ha en väldigt dålig dag.
Just nu spelar jag i Beat Guardians och där spelar vi metall. Det är inget som jag själv gillar, spelar det bara för att det är skoj. Några av mina favoritband är; Hästpojken, Cirkus Miramar, Thåström, Kent, Suede osv... Det är även sådan musik som jag vill spela nu, alltså INTE metall.
Tveka inte på att höra av dig! Ifall du känner någon som helst lust att prova, så kör på det.