Hej
Jag har haft väldigt dumma arbetstider i flera år och har därför inte kunnat ha ett band men det börjar ordna sig med tider så nu skall jag självklart återvända till replokalen och fylla luftpåsarna med högsta möjliga tryck.
Jag är öppen för allt som är bra, har ni en genomtänkt plan för bandets framtid men framför allt har bra och originell musik (och självklart så ska ni kunna spela era instrument och tillsammans) så kan jag vara intresserad oavsett musikgenre. Men som riktlinje har jag rock och melodisk metall.
Jag saknar musik i stil med deep purple, rockorgeln är förjävla härlig. Jag vill ha något med AC/DCs tryck Queens genialiska låtuppbyggnad och hårdheten från rammstein. OBS jag vill väldigt gärna göra en rammstein cover bara så ni vet ;)
Men allt är av intresse, gillar melodisk metall så som Avenged Seven Fold m.m. Skriv om ni tror att ni är rätt band för mig.
Jag lämnar länk till ett par inspelningar jag gjorde.
Mvh, Marco
https://soundcloud.com/maccash/simple-man