Hej!
Isac Johansson Heter jag är 19 år och arbetar hela dagarna med musik. Jag söker liksinnande musiker för sammarbeten för jag känner att när jag tar kontakt med människor så händer ingenting. Det finns inget driv i människor.
Jag är bra på att få till låtideér och melodier men jag behöver människor som är duktiga på att producera musik. Duktiga på att sjunga och duktiga på att spela instrument. Allt är såklart inte nödvändigt men jag vill börja bygga ett kontakt nät där vi kan ta hjälp av varandra för att vi är grymma och verkligen vill lyckas. Jag spelar själv gitarr, trummor, bas och lite piano med lite allt möjligt däremellan.
Jag gör allt i min väg för att lyckas och har inte svårt med att ta kontakt och börja komma ut i livet för att göra detta en verklighet.
Det jag inte söker är latmaskar och människor som tar en månad på sig att göra klart saker. Jag har gärna deadlines som följs och människor som tror att de kan ta över världen. Jag är redo att satsa pengar och all tid jag har på detta för att jag tycker det är grymt kul och hoppas du är lika dan!
Här är lite exempel för musik som jag gör, detta är bara det mest kassa som jag släpper och sparar det andra till releases och där man ska bygga upp saker. Men man får iallafall en smak för vad jag håller på med tycker jag.
https://soundcloud.com/laughing_arrow
Mvh