Tjena! Jag är trummis/gitarrist/sångare/fåntratt/arg/ADHD/Basist och jag är trött på all skitmusik på lokalscenen i Göteborg. Efter att ha spelat i flertal skitband med helt fel genreinriktning med autistiska idioter så vill jag spela riktigt hårdrock med texter som är äkta och arga, INTE TEXTER OM BARA FEST, ALKOHOL OCH KNULLA!!! (80 tals rövmusik) Jag vill göra hård, melodisk, aggressiv, vacker och kraftfull musik.
Mina influenser är Raubtier, Sabaton, Powerwolf, ABBA, Entombed, Cannibal Corpse, Death, Eluveitie, Hypocrisy, Nightwish, Nordman, Sarek, Napalm Death, Pain, Rhapsody, Wisdom, Twilight Force, Pathfinder, Xandria, Toto, Skitarg, Markoolio, Totalt Jävla Mörker för att göra listan kort.
Jag vill ha HÅRD OCH MELODISK METAL!!! NU!!!. Oavsett om du redan har ett band som saknar en medlem eller om du är en ensamstående musiker och vill lira med någon. Hör av dig till mig då! TVEKA INTE!
HÖR AV DIG!
OAVSETT VAD!
TVEKA INTE!