Hej!
Jag erbjuder trumlektioner samt grundläggande kunskap inom musikteori för unga trummisar, främst nybörjare men även de som kommit en bit på vägen.
Min idé är att lektionerna ska kunna erbjudas till personer runt om i Sverige i form av videolektioner och sammanfattande text om varje lektion, som skickas via mail till eleven. Jag är bosatt i Uppsala och kan därför erbjuda vanliga lektioner till de bosatta i närheten.
Lite om mig själv:
Jag heter William Parkstam och är nu 18 år. Jag har spelat trummor sedan jag var 9 år gammal och har sedan dess haft lektioner hos Uppsala Musikskola. Nu går jag sista året på Musikprogrammet på GUC i Uppsala med trummor som huvudinstrument. Jag är även aktiv i mitt band Eighth Avenue och har därför god erfarenhet av liveframträdanden samt övrig musikalisk kunskap om t.ex. musikproduktion, musikteori och övriga instrument som bas, gitarr och klaviatur.
Om intresset för denna form av trumlektioner finns är jag villig att erbjuda åtminstone en lektion per vecka om inte eleven har andra önskemål, som då givetvis kan diskuteras så att alla blir nöjda.
Jag erbjuder allt detta till ett garanterat lågt pris, som kan variera beroende på elevens önskemål.
Tveka inte att höra av dig om detta låter intressant, antingen via mail eller telefon.
Tack för din tid och hoppas att vi hörs! /William Parkstam